Tarımda yeni teknolojiler hakkındaki ürünlerimizi görmek için lütfen tıklayınız.

 

Değerli ziyaretçimiz,

Aşağıdaki bilgi bir mail grubu aracılığı ile elimize geçmiştir. Bizler de daha önce hidrojen peroksitin tarımda kullanımı ile ilgili çalışmalarda bulunmuş ve faydalı etkilerini görmüştük. Denemenizi tavsiye ederiz:

 

EKOLOJİK , EKONOMİK ve  ETKİN BİR TARIM İLACI

Merhaba Arkadaslar,

Bu hafta sizlere iletmek istedigim konu Hidrojen peroksit (H2O2).

Bu sene basindan itibaren tam olarak uygulamaya basladigim bu maddeden oldukca fayda gormem den dolayı bunu sizlerle paylasmak istedim.

Bu madde aslında suya gore bir fazla oksijene sahip. Bize faydasinin dokundugu da bu oksijen. Bu madde bu ozelliginden dolayi anti bakteriyel ve dezenfektan  ozellige sahip. Yalnız sistemik ozelligi olmadigindan govde ve bitki icerisindeki bakteriyel hastalıkları oldurme ozelligine sahip olmamakla birlikte eger duzenli olarak bitkilere (ornegin 15 gunde bir de bir defa ) uyguladinizda fungal hastalıkların ve bir takım bakterilerin bitkiye girisine engel oldugu ve henuz bitki uzerinde ise ornegin kulleme ve botrytis gibi bazı fungal hastaliklarinda misellerini yakarak oldurdugune sahit oldum. Bu yuzden sizlerede tavsiye etmek istiyorum.

Kullandigim H2O2 16% lik bir ozellige sahip ve herhangi bir asit satıcısında bulunabiliyor.

Ayrica bu maddeyi hazirladigim besleme solusyonlarına da karistiriyorum. Boylece ozellikle demirin daha iyi erimesini sagladigi gibi bitki koklerin dezenfeksiyonu ve koke bir miktar fazla oksijen saglamasi ile daha saglikli koklerim oluyor.

Bu uygulama bu yıl ilac kullanımımı oldukca azaltmis durumda. Ben butun uretimlerde her ne kadar nem kosuluna oldukca dikkat etsemde bu unsurunda buyuk faydasi olduguna inaniyorum.

Bu maddeyi kullanım oranım solusyonlar icin 250 cc 1 ton solusyona ve koruyucu olarak tek basina atacaksam 250 cc 100 litre suya ve ilacla karistiracaksam 50 cc 100 litre su icin karisim hazırlıyorum.

Ancak sizler ilac karisimlarinizda bir gun once bunu deniyerek bitki uzerinde herhangi bir etkisinin olup olmadigina lutfen dikkat edin. Herhangi bir noktada hata yapmiyalim.

Ayrica seralarinizda kullandiginiz makas gibi el aletleri icin 100 litre suya 1 litre hidrojen peroksit koyarsanız ve bu solusyona her makas kesiminden sonra daldirip cikarirsaniz kesim noktalarinida dezenfekte etmis olursunuz.

Sizlere faydasi olmasi dilegimle bol urunler


 

Erol Sinan

 

tar-get' ten önemli not:

Hidrojen peroksit kullanırken diğer hiç bir ürün ile karışım yapmayın. Hidrojen peroksiti mutlaka tek başına uygulamanız gerekir !!!

Not 2:

Sitemizi inceleyen ve ardından bizi uyaran Nur Arıs' tan öğrendiğimize göre hidrojen Peroksit "organik tarım" belgeli tarım alanlarında kullanılamıyor.

Konuyu araştırıp bize bilgi verdiği için Ilgınöz Çiftliği' nden Nur Hanım' a çok teşekkür ederiz.

 

 

anasayfa  |   bize ulaşın

tar-get@tarimsal.com

replica hermes, celine outlet online, replica designer bags, canada goose outlet toronto, Cheap Canada Goose clothing Canada Goose amazon www.ealatorre.com darlenemccoy Moncler Veste nancy gonzalez Outlet Canada Goose moncler 2015 hermes h belt replica celine outlet prada bags cheap canada goose replica celine online canada goose kensington parka prada handbags cheap hermes women wallet trong>Canada Goose outlet